Bem József Általános Iskola Kiskőrös

Wednesday, 9 November 2022

Cím: 6200 Kiskőrös, Vasvári Pál u. 2. Telefon/fax: +36-78/312-684 E-mail: bemiskola [kukac] kt-bem [pont] huInternet: zmény igazgatója: Lasztovicza László 2015. évi iskolakezdés új változásokat hozott intézményünk életében. Iskolánk neve KT Bem József Általános Iskola egy telephellyel és 6 tagintézménnyel működik szeptember elsejétől. Intézményünk lett a székhelyiskola, így mint egy iskolaközpont vezetjük a járás legnagyobb oktatási intézményét. Feladatunknak tekintjük azt, hogy tanórán és tanórán kívül segítsünk a nehéz körülmények között élő tanulók felzárkóztatását. Sok gondot fordítunk a jó képességű, tehetséges gyerekek fejlesztésére. Pedagógusaink nem mondanak le a Zsolnai-módszer elemeinek beépítéséről, megszerzett tapasztalataikról. Hangsúlyt fektetünk a természettudományos képzésre, az idegen nyelvekre (angol emelt szint), a testnevelésre. Biztosítjuk a szabadidős lehetőségeket, az iskola könyvtárának és sportlétesítményeinek használatát, működtetjük a szakköröket és sportköröket, szervezzük a tanulmányi és egyéb vetélkedőket, megemlékezéseket, valamint felkészítjük diákjainkat a tantárgyi versenyekre.

  1. Nyíregyházi bem józsef általános iskola
  2. Beszédes józsef általános iskola

Nyíregyházi bem józsef általános iskola

beszédes józsef általános iskola
  1. Intézmény : Infóbázis
  2. KEEWAY FOCUS 50-100 2T AUTOMATA SZÍVATÓ, Futár Motorosbolt és Webáruház
  3. Barcelona betis élő football
  4. Magas díjakkal irtanák ki az e-cigit
  5. Hol van Székesfehérváron igazolványkép-készítő automata? (871292. kérdés)
  6. Beszédes józsef általános iskola
  7. Bem József Általános Iskola 6200 Kiskőrös, Vasvári Pál u. 2. OM azonosító: SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZAT - PDF Ingyenes letöltés
  8. Olcsó nyári külföldi utah beach
  9. Korfu tenger hőmérséklet

A jövőben az életpálya bármely szakaszában szükségessé válhat annak módosítása. A személyiség integritásának megőrzése azonban összebékíthető az erőteljes alkalmazkodás követelményével, amennyiben a személyes és szociális kompetenciák megerősítése és fejlesztése célirányosan és módszertanilag megalapozottan zajlik a kisgyermekkortól az ifjúkorig tartó oktatási-nevelési folyamat egészében. Az Európai Unió 2000-ben elfogadott lisszaboni határozatában követelményként fogalmazódik meg a tagállamok oktatási és képzési rendszerének átalakítása - a foglalkoztatás növelése és a tudásalapú társadalom megteremtése céljából. Az eltelt fél évtizedben a döntéshozók sorra megerősítették a kulcskompetenciák fejlesztésének sürgető igényét a versenyképesség biztosítása érdekében. Kutatások és mérési tapasztalatok egyaránt azt támasztják alá, hogy a hazai oktatás tartalmának és módszertanának átalakítása, a rendszer demokratizálása szükségszerű, elodázhatatlan. A hangsúly a hagyományos tartalomközpontú oktatásról a kompetenciák, azaz a képességek, készségek és az alkalmazásképes tudás fejlesztésére tevődik át, hiszen elsősorban ezek révén válhat bárki képessé az egész életen át tartó tanulásra.

TOVÁBBKÉPZÉSI TERV 338 A tagintézményben minden pedagógus rendelkezik a megfelelő végzettséggel és szakképesítéssel.. Ezen belül: egy fő tanító-gyógypedagógus tanár-logopédus végzettséggel, két fő differenciáló fejlesztő pedagógiai szakvizsgával rendelkezik. EGYÜTTMŰKÖDÉSEK – PARTNERSÉGI KAPCSOLATOK  A szülői házzal Iskola valamennyi pedagógusának fontos szerepe van abban, hogy jó kapcsolatot alakítsunk a szülőkkel. Fontos, hogy megismerjük igényeiket, meghallgassuk véleményeiket, észrevételeiket. A szülők észrevételeikkel, véleményükkel, problémáikkal közvetlenül fordulhatnak a pedagógus, az osztályfőnök, tagintézmény-vezető felé, vagy az osztály és iskolai szülői munkaközösségen keresztül juttatják el a pedagógusokhoz, tagintézmény-vezetőhöz. A szülőkkel való kapcsolattartás formái:  osztály szülői értekezletek  egyéni beszélgetések  családlátogatások  fogadóóra  nyílt napok  rendezvények  minőségfejlesztési programban meghatározott kérdőíves igényfelmérés, véleménykérés  közös szervezésű rendezvények /iskolabál, karnevál, gyermeknap, kirándulások/ Az iskola rövid távú és középtávú terveink készítésekor figyelembe veszi a szülői igényeket, észrevételeket.

Beszédes józsef általános iskola

A A NAT2007-es évfolyamoknál az oktatásért felelős miniszter által kiadott kerettantervet használjuk, 1. melléklet., a 7-8. (N) (szt szabadon tervezhető órakeretből, nk nem kötelező órakeretből) *Kifutó rendszerben a tantárgyak neve: Életvitel és gyakorlat, rajz és vizuális kultúra, biológia és történelem és állampolgári ismeretek. 386 2015/2016-es tanévben érvényes Óraterv a kerettantervekhez – 5–8. évfolyam Tantárgyak Magyar nyelv Irodalom Idegen nyelvek Matematika Erkölcstan/Hit és erkölcstan Történelem, társadalmi és állampolgári ismeretek Természetismeret Fizika Kémia Biológia-egészségtan Földrajz Ének-zene Dráma és tánc Hon- és népismeret Vizuális kultúra Informatika Technika, életvitel és gyakorlat Testnevelés és sport Médiaismeret és mozgóképkultúra Osztályfőnöki Az egyénileg még felhasználható órakeret Összesen 5. K 2 2 2 3(2+1szt) 3 3 4 4(3+1szt) 7. K 2(1+1szt) 2 3 4(3+1szt) 8. N 2 2 3 4(3, 5+0, 5nk) 2(1, 5+0, 5szt 1, 5 1, 5 2(1, 5+0, 5szt 1 1, 5 1, 5 1, 5* 1, 5 1 1 1(szt) 1(szt) 1 1 1*(0, 5+0, 5nk) 1 0, 5* 1(nk) 29, 5 Tantervként a Minisztérium által elfogadott kerettanterveket használjuk 5-7.

mindszenty józsef általános iskola

- Törekedjen a veszélyeztetett gyermekek hasznos szünidei elfoglaltságának biztosítására. - Fogadóórát tart kiírás szerint és az iskola fogadóóráin is elérhető. - Figyelemmel kíséri a rászoruló gyermekek tankönyvellátását. Iskolatitkár: Munkavégzés helye: KT Általános- és Középiskola Bem József Általános Iskolája Közvetlen felettese: igazgató Munkaideje: heti 40 óra hétfőtől - csütörtökig 7 30 16 00 ig pénteken: 7 30 13 30 -ig Munkaköri feladatai: - Megrendeli a tanügyi nyomtatványokat. - Nyilvántartást vezet az üres, a felhasznált és a rontott tanügyi nyomtatványokról. - Beiskolázással kapcsolatos ügyintézés: besegít az elsősök beírásában, intézi az iskolába érkező és távozó tanulókkal kapcsolatos adminisztrációt. - Kezeli a tanuló-nyilvántartó programot, a változásoknak megfelelően aktualizálja, szükség esetén adatot szolgáltat. - Kiadja az iskolalátogatási igazolásokat, elkészíti a felmentő határozatokat, postázza a felszólítókat. - A továbbtanulók jelentkezési lapját továbbítja az iskoláknak, az adatlapokat az Oktatási Hivatal felé.

16/1998. (IV. ) MKM rendelet. A gyűjtőkört meghatározó tényezők Az iskolai könyvtár gyűjteményszervezési feladata Könyvtárunk típusa: könyvtárunk olyan általános gyűjtőkörű szakkönyvtár, amelynek sajátos feladata az iskolai oktatási és nevelőmunka kiszolgálása. Ennek a feladatnak úgy tud megfelelni, hogy szisztematikusan gyűjti, feltárja, őrzi, rendelkezésre bocsátja dokumentumait, és közvetíteni tudja más könyvtárak szolgáltatásait. Alkalmas arra, hogy szakirodalmi szolgáltatást nyújtson a képzés során felmerült igények szerint. Lehetővé teszi a könyvtári dokumentum- és információhasználat tanítását, tanulását. Az oktató-nevelő munka megalapozása közben nemcsak információs bázisként, hanem az egyéni és kiscsoportos tanulás színtereként is működik. Az iskolai könyvtári állomány tartalmának összetételével kapcsolatban kiemelendő: - A gyűjtemény az oktató-nevelő munka információs bázisa. 34 - A könyvtár a megfelelő szolgáltatáshoz szisztematikus gyűjtőmunkát végez. - A könyvtár információs bázisként olyan ismerethordozókat is tartalmaz, amelyek lehetővé teszik a könyvtár-, dokumentum- és információhasználat tanulását és tanítását.

III. ELVÁRHATÓ EREDMÉNYEK Kitűzött feladataink és elvárásaink: 1. A halmozottan hátrányos helyzetű tanulók aránya tagintézményünkben megfelel a jogszabályban előírtaknak. Tagintézményünk képes a különböző háttérrel és különböző területeken eltérő fejlettséggel rendelkező gyerekek fogadására, és együttnevelésére. A multikulturális tartalmak beépülnek a helyi tantervbe. Az intézmény párbeszédet alakít ki minden szülővel. Az intézményünkben létezik tanári együttműködésre épülő értékelési rendszer. A feladatok és elvárások teljesítése után a következő eredményeket érjük el: 1. 5. Nő az évfolyamvesztés nélkül továbbtanuló halmozottan hátrányos tanulók száma. Csökken a tagintézményből az iskolarendszerű oktatásból kikerülők száma. Csökken az iskolai hiányzások óraszáma. Csökken a halmozottan hátrányos tanulók körében a magántanulók száma. Tagintézményünkben az országos kompetenciamérések eredményei az országos átlagot meghaladó mértékben javulnak. A VÁLASZTOTT KERETTANTERV ALAPJÁN KÉSZÜLT HELYI TANTERV A helyi tanterv nem rendelkezik az erkölcstan oktatásával párhuzamosan történő intézményünkben jelentkező történelmi egyházak hitoktatásának tantervével.