Tánc És Dráma Tankönyv

Wednesday, 9 November 2022

Nyíregyháza, 1992. Foltin J. -Neuwirth A. : Játék és tánc az iskolában I-IV. Néptáncosok Szakmai Háza, Bp. Pesovár E. -Felföldi L. : A magyar nép és nemzetiségeinek táncai Bp., Planétás, 1992. Hangzóanyagok: Aprók táncházában – Kalamajka együttes, Hungaroton, 1990. Táncra tánc – Somogyi dalok és táncok JU-NA-pÉ production, 1991. Hangfelvétel néptáncoktatáshoz – Dél-Dunántúl, Néptáncosok Szakmai Háza, Bp. Hangfelvételek néptánctanításhoz – Szatmár-Kalotaszeg. Gyimesi, moldvai népzene – CD és audió kazettán Videokazetta. Video kazetta: Foltin J. : Játék és tánc az iskolában IV.

Megoldások

dance és drama tankönyv

Amikor nem a dráma a legalkalmasabb forma az adott tanulási terület vizsgálatára, és tevékenységet kell váltanunk. Ha a játék során elveszett annak jelentősége a játszók számára, meg kell állni megbeszélni a részleteket. Egyéb értékelési lehetőségek Szerepben végzett értékelés Az adott korcsoport figyelembevétele az értékelésnél sem elhanyagolható. A kisebb gyerekek intenzívebben élik meg a szerepjátékot és nehezebben megy a játék világa és a valóság közötti közlekedés, így az értékelés hatékonyabb szerepben, mivel kisebb igénybevételt jelent mind a gyerekek, mind a tanár számára, mint kiléptetni, majd újból szerepbe segíteni a tanulókat. A szituáción belüli tapasztalatok hatékonyabban beépülnek, és a gyerekek intenzívebben fejezik ki érzelmeiket. Helyes, ha a tanár szerepből való kilépés nélkül értékeltet, és a csoportnak is szerepben van módja ennek átgondolására és a reagálásra. 11 Értékelés szerepen kívül Nagyobb gyerekekkel a szerepen kívüli, a drámából kilépve történő értékelés könnyebben megvalósítható, mint a kisebbekkel.

A Drámajáték 10-14 éveseknek bevezetője egészen más: egy teljes oldal folyó szöveg egy darab színházi képpel. A szöveg már az elején kitér arra, hogy ezt a könyvet lehet használni 10-12 éves kortól, de később is – nem köti be a befogadó helyzetét, nem akar órához kötött tankönyvnek tűnni, megengedi, hogy bárhol felüssük, lehet lapozgatni, olvasgatni is, kit mi érdekel – szabadon lehet felhasználni, és ezzel máris szimpatikussá válik. Ezután rengeteg kérdést tesz fel – alapvető kérdéseket, amelyek felmerülnek a színházzal kapcsolatos ismeretek megszerzésében –, és ezeken keresztül igyekszik felkelteni a gyerek (vagy bárki más) érdeklődését, csak talán túl hosszan is ahhoz, hogy egy gyerek végig is olvassa. Tehát a bevezetők elolvasása után kicsit többet tudunk arról, hogy kihez akar szólni a könyv, és ki írta: a Dráma és tánc a világ mélyebb megismerését és feldolgozását kínálja gyerekeknek egy pedagógus szavaival, míg a Drámajáték mindenkit hív 10 éves kortól kezdve, hogy ismerje meg a színház varázslatos világát.

  • Budapest randi programok
  • Telenor akciók előfizetőknek
  • Versek 13 14 éveseknek
  • Ausztria tartományai térkép budapest kerületek
  • Márkás gyerekcipők olcsón
  • Tánc és dráma tankönyv 8
  • TankönyvSprint - Dráma és tánc 5-6.o.
  • Tánc és dráma tankönyv 5
  • Sárvári fürdő belépő
  • AP-050703 Dráma és tánc 5-6. NAT [AP-050703]
  • Villa dobra vélemények

Libri Antikvár Könyv: Akarsz velünk játszani? - Segédanyag a tánc és dráma tanításához (Jánosiné Gyermán Erzsébet) - 2008, 3990Ft

Akkor hogy is alkalmazkodik valójában ez az önmagát újszerűnek mondó könyv a 45 perces tanórai keretekhez? És abból a szempontból is hátrányosak lehetnek a túl rövidre szabott időkeretek, hogy egy ebben járatlanabb pedagógus megpróbálhatja betartani őket, és akkor aztán kudarcélménye lesz neki is, és a diákjainak is, mert ezeket a kereteket nem lehet betartani. A könyv utolsó hét oldala foglalkozik a tánccal, nagyjából képeken és kulcsszavakon át, ami önmagában nem sok mindenre használható, de a könyv hátoldalán lévő ajánlás szerint ehhez készült a CD-melléklet – ami az én példányomhoz vagy nem volt, vagy elkallódott, így annak minőségéről nem tudok mélyebben beszámolni. A két könyvet érdemes összehasonlítani a képek, a piktogramok, a szöveg stílusa, a beemelt szövegek és a borító alapján. A Drámajátékban rengeteg expresszív kép található, amelyek plasztikusan jelenítik meg a szöveg tartalmát, tulajdonképpen ha csak a képeket nézi végig benne az olvasó, már azok felkeltik az érdeklődését, olyannyira, hogy beleolvas a szövegbe – kitűnő hatáselemként funkcionálnak!

Döntések elemzése. - Dramatikus improvizációk irodalmi művek alapján. - Dramatikus improvizációk ismert történelmi események kapcsán. Eljátszás, kiegészítés, folytatás, fordulatépítés. 4. A megismerő- és befogadóképesség fejlesztése - Színházi előadás megtekintése. A látottak kollektív elemzése a megismert fogalomkészlet alkalmazásával. - A hagyomány szokáscselekményeinek megismerése és – kedv esetén – kipróbálása. Jeles napok szokásai (lucázás, betlehemezés, regölés). - Énekes-táncos játékok: fogyó-gyarapodó, vonulós-kapuzós játékok. - Ugrósok, karikázók, eszközös táncok. Szatmári csárdás. A Tánc és dráma tantárgy tanterve nem elméleti ismeretek tanítását helyezi a középpontba, hanem a drámajáték eszköztárának és a különböző színházi nyelvek elemeinek megtapasztalását a tanulók saját tevékenységén keresztül. Ez természetesen nem az elméleti ismeretek figyelmen kívül hagyását jelenti; mindössze arról van szó, hogy az elmélet minden esetben a gyakorlati tevékenység eredményeképpen, az így szerzett tapasztalatokból leszűrve jelenjék meg.

Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük. Előjegyzem

A tanár részére odatett segítségek megint kissé furcsák, mert persze ezekről a játékokról többet kell tudnia a pedagógusnak, de ez miért van benne egy tankönyvben? És ha már benne van, miért rosszul – ugyanis a játékra "javasolt" idők legtöbbje kevesebb, mint 10 perc, és ez a legtöbbször irreálisan kevés. Aki dolgozott már 10-12 évesekkel, az tudja, hogy a gyerek vagy nem akar játszani, és azért húzódik el a játékidő; vagy akar, és akkor viszont nem akarja abbahagyni, amíg tetszik neki a játék. Vagyis nem lehet 6-7 játékot végig játszani egy óra alatt – mert általában ennyit javasol a könyv. De. Ha visszalapozunk az "Ajánlás pedagógusoknak" részre, ott azt írták, hogy az óratervek leginkább sorvezetőül szolgálnak, nem kell mindet végigjátszatni, így a vád nem ér. De akkor miért az az első mondata ugyanennek a szövegnek, hogy "A könyv újdonsága abban áll, hogy a számtalan játék, gyakorlat ismertetését felfűzi a tanórák adta időkeretre"? Vagy a tanórába tényleg csak a 6-7 játék ismertetése fér bele, a kipróbálása nem?