Jedi Fallen Order Teszt, [Teszt] Star Wars Jedi: Fallen Order

Friday, 11 November 2022
Én mondjuk a játékokban sosem voltam maximalista, nem szokott érdekelni, ha valami kimarad. Ráadásul a hiányzó részeket a holomap segítségével lehet csak megtalálni, ami szerintem nem sikerült túl fényesre. Nehezen átlátható és kezelhető, nem egyértelmű, szintén inkább frusztráló mintsem élvezetes, vagy mondjuk kihívásokkal, a tesztet írva és végiggondolva mindent kicsit negatív szájízzel gondolok vissza a játékra, amit csak részben tud kárpótolni az, hogy végre kaptunk egy összességében jó Star Wars játékot. Ugyanis sokkal többet is ki lehetett volna belőle hozni. Lehetett volna több bolygó, csavarosabb sztori, több maradandó karakter, kevesebb mászkálás és unalmas vagy éppen idegesítő fejtörő. A harcrendszere a skillek megszerzése után összességében szerintem nem rossz, de a játék nagy részében lehet hiányérzete az embernek, hogy ugyan egy Jedi miért kell, hogy megszenvedjen két közönséges rohamosztagossal, akik áramos pálcával bohóerintem kaptunk egy tisztességes iparosmunkát, aminek kiváló a grafikája és több játék ötleteiből van összegyúrva, majd rá van adva egy SW köntös.
  1. Star Wars Jedi: Fallen Order teszt | Gamekapocs
  2. Star Wars Jedi: Fallen Order teszt - megvan az új kiválasztott?
  3. [Teszt] Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order teszt | Gamekapocs

Ennek ellenére számos helyszín dizájnja tökéletesen idézi az első trilógia hangulatát, a zenével egyetemben. Stephen Barton és Gordy Haab majdhogy tökéletesen használják John Williams témáit: Formálják őket, vagy éppen újat alkotnak belőlük. A Respawn saját Star Wars-története képes arra, hogy az olyan hitevesztett alakok számára, mint én is vagyok, visszaadja az űreposz baját. Mert a Fallen Order tulajdonképpen az Új Remény a franchise videojáték szegmensében. Cal Kestis, Cere Junda és Greeze Dritus története nem csupán szórakoztató, de kiváló kiegészítője az Galaxisnak. S bár nem tökéletes alkotás, egyértelműen a 2019-es év egyik legszerethetőbb és legjobban sikerült videojátéka, amit bátran tudok ajánlani minden olyan játékosnak, akik bírják a fénykarddal hadonászó Erős fazonokat. (Egyébiránt: A Star Wars: Jedi Fallan Order előzményt is kapott szintén képregény formájában, amit persze, hogy a Marvel adott ki. ) Star Wars: Jedi Fallen Order – megjelenés: 2019. november 15. Fejlesztő: Respawn Entertainment.

Menteni ugyanis afféle földre varázsolt Jedi meditációs köröknél lehet, ezek elszórtan hevernek a pályákon. Ha kinyiffansz, az utolsó mentésről kezded újra – s bár ilyenkor minden XP-t elveszítesz, amint nyakon vágod a téged kinyíró delikvenst, vissza is kapod egy dögös, de baromi zavaró lassítás keretében. Ez így még rendben is lenne, de amikor egy combosabb ellenfél tizedszerre öl meg, a respawn helye viszont fél pályával arrébb van, az kellemetlen. Rendkívül unalmas és frusztráló tízszer megtenni ugyanazt a távot. És ez még mindig az elviselhetőbb problémaforrás, mert az igazi élményt akkor garantálja a játék, amikor összeomlik, és töltheted vissza az állást. Ilyenkor aztán végleg elbuksz mindent, kezdheted az egész felfedezést, XP-gyűjtést, mészárlást elölről, az utolsó mentésedtől. És sajnos ez nálam többször is előfordult. Emellett más technikai bakik is vannak. Cal néha akkor sem kapja el a kötelet, ha éppen átesik rajta, az MI meg csak bizonyos területen működik: ha átléped a láthatatlan küszöböt, onnantól kezdve nem bánt, te viszont – ha már képes vagy rá – megölheted azzal, hogy párszor hozzávágod a fénykardot.

Reméljük, ez a Battlefront II lootboxos fiaskói utáni kanosszajárás kitart még egy darabig, mindenesetre a Respawn (Titanfall 1-2, Apex Legends) még a Frostbyte motor használatára sem volt rákényszerítve, ahogy szemmel láthatólag minden másban is szabad kezet első benyomások kétségkívül a pazar látvánnyal kapcsolatosak, a Fallen Order bevezetője ugyanis akár egy Uncharted előtti tisztelgés is lehetne abban a tekintetben, hogy egy rendkívül filmszerű és lineáris, de szemkápráztató akció-orgia keretében vezeti fel a bújdosó padawan, Cal Kestis kalandját. A történet öt évvel a jedi rend kiirtását elrendelő 66-os parancs kiadása után veszi kezdetét, Calt pedig a kevés túlélő egyikeként a Bracca egy birodalmi roncstelepén találjuk, ahol szerelőként tengeti kilátástalan mindennapjait. Egy napon barátja életének megmentése érdekében kénytelen felfedni kilétét és használni az Erőt, ez a tette pedig a bolygóra vonzza a klónkatonákat és a Birodalom inkvizítorait a galaxis minden szegletéből. A körülmények által kikényszerített szökéssel és a váratlanul segítségére siető új szövetségesekkel az oldalán Cal hamar rábólint az élet kínálta lehetőségre, miszerint ő lehet az elesett jedi rend utolsó reménysége és megmentője.

Star Wars Jedi: Fallen Order teszt - megvan az új kiválasztott?

Más kérdés, hogy a mesterséges intelligencia nincs mindig a helyzet magaslatán, az irányítás pedig közel sem érződik olyan precíznek, mint a Sekiróban, pláne ha az ember dolgát még az alap konzolokon tapasztalható röccenések és hullámzó FPS is nehezíti. Mindezek ellenére a Birodalom képviselői ellen folytatott kardpárbajok az esetek többségében ritka élvezetesek, pláne mivel a csata állásának függvényében ellenfeleink folyamatosan gúnyolnak, vagy épp magukat győzködik, hogy ne meneküljenek el. Eleinte nem túl változatos a repertoár, a végjátékig azonban - még ha a Jedi Academy-re jellemző Erőfitogatós-durrogtatós szintre nem is jutunk el - kellően brutális és tömegoszlató képességekkel dobhatjuk fel az összecsapásokat. Az egyes bolygók élővilágának ellenséges példányai ellen már kevésbé élvezetes a küzdelem, legalábbis én elég méltatlannak éreztem, amikor csigát szeleteltem a Kashyyykon, vagy szétfejeltek a hegyikecskék a Zeffón, az idegbeteg patkányokról meg inkább ne is beszéljünk. Persze a nyavajgásom ellenére azért borzasztóan tetszett, hogy a változatos helyszínek (elvárható módon) rájuk jellemző flórával és faunával rendelkeznek, beleértve a csupán látványelemként szolgáló cuki és bizarr kreatúrákat is, ahogy a felfedezést maximálisan jutalmazó, rengeteg rejtekutat felvonultató nagyszerű pályadizájnt is nagyon érté egyes bolygókon bejárható terület viszonylag nagy és szövevényes, amolyan félig nyílt világ, mint a Dark Souls Lordranja, csak tábortüzek helyett meditációs pontok pöttyözik a robotpajti, BD-1 (büdike! )

Manapság nagyon jó dolog Star Wars-rajongónak lenni. A sorozat-junkieknak ott a remek The Mandalorian, a filmmániásoknak már csak egy hónapot kell várni a Skywalker-saga lezárásáig, a gémereknek pedig itt a Star Wars Jedi: Fallen Order, ami nemcsak minden idők egyik legjobb Star Wars-játéka, de az év legnagyobb meglepetése is egyben. A messzi-messzi galaxis régen adott már otthont igazán élvezetes egyjátékos alkotásnak. A Battlefront legutóbbi két részét kizárólag a hangulat adta el, minden másban leragadtak egy teljesen középszerű multis FPS szintjén. A 2017-es epizód ráadásul gusztustalan mikrotranzakciós rendszerrel akarta megfejni a rajongókat, ami végül a bukását is okozta. Szóval nem igazán volt okunk örömre ilyen téren. Az utolsó egyjátékos cím, ha nem számoljuk a LEGO-játékokat, a The Force Unleashed II volt, ami kilenc éve jelent meg, vagyis már nem egy mai gyerek. Épp itt volt tehát az ideje, hogy az EA letegyen valami olyasmit az asztalra, ami a játékosok körében is öregbíti a franchise hírnevét.

  • Star Wars Jedi Fallen Order – Az Erő vele van? PC
  • Melyik a kedvenc magyar dalszövegetek?
  • Gyerek forgószék jysk
  • TESZT: Star Wars - Jedi: Fallen Order
  • Erzsébet-utalvány a kultúra szolgálatában (X) - PestiSrácok
  • Star Wars: Jedi Fallen Order teszt - Egy ébredő új remény | Roboraptor Blog
  • Euronics eger nyitvatartás

[Teszt] Star Wars Jedi: Fallen Order

Nagyon szimpatikus lépés, hogy tulajdonképpen lemásolták a From Software sikerének minden kulcsmechanikáját, kivéve belőlük az igazán frusztráló elemeket, így mondhatni megteremtve a családbarát Dark Souls-t – ami üsse kavics, de rohadt jól működik egy fénykarddal a kezünkbe. Két meditálási pont között minden megmérettetést mentés nélkül kell megtenni, de szerencsére a távolságok nem durvák, és ha útközben lepottyannánk a semmibe egy sziklaszirtről, azt nem kezeli halálnak a rendszer, és visszarak a peremre, pici sebzéssel büntetve csupán. Viszont ha egy ellenfél kerekedik felül rajtunk, akkor a legutóbbi meditálási ponton éledünk csak újra, és az addig gyűjtött tapasztalati pontok pedig az adott lény birtokába kerülnek. Ha sikerül az elhalálozás után ismét megütközni vele és legalább egy sikeres támadást bevinni, akkor visszakapjuk a pontokat. A harcrendszer a pontos hárításokra és az ellenfél mozgásának a kiismerésére épít a From Softwares srácok indokolatlan szemétkedései nélkül, de azért észnél kell lenni a legártalmatlanabbnak tűnő lénnyel, vagy éppen rohamosztagossal szemben is.
adidas ultra boost rendelés

Talán az internet a hibás. Vagy érthetően nehéz dolguk van. A LucasFilm feje, Kathleen Kennedy szerint az a baj, hogy nincs alapanyag. Nem léteznek nyolcszáz oldalas könyvek, vagy más műfajban alkotott művek, amelyekből ihletett lehetne meríteni. A csokornyi (Marveles) képregénykötet, könyv, vagy az olyan videojátékok, mint a Knights of the Old Republic, vagy a Jedi Knight-széria nem létezik. Csak az olyan fejlesztők számára, mint például a Respawn, akik a Fallen Ordert mint saját "fanfictionüket" képesek voltak konzekvensen beemelni a franchise univerzumába és amit furcsamód a rajongó játékosok egy fórumon belül ugyan nem reprezentatívan, de inkább szeretnek. Fallen Order – végre egy jó Star Wars történet A Star Wars Jedi: Fallen Order öt évvel játszódik a 66-os parancs végrehajtása után. Főszereplője a Cameron Monaghan (Gotham) által alakított Cal Kestis egykori padawan, akinek sikerült megmenekülnie a Jedi-holokauszt elől. Életét igyekszik a lehető legegyszerűbben, feltűnésmentesen élni az újonnan született Birodalom rá mindenképpen fenyegetést jelentő árnyékában.