Könnyűszerkezetes Házak Élettartama

Wednesday, 9 November 2022

A falakban lévő kőzetgyapot és üveggyapot pedig nem juthat be a lakótérbe. NINCS PENÉSZEDÉS: a könnyűszerkezetes családi házak száraz technológiával épülnek, ezért nem maradhat víz a falakban, mely a későbbiekben penészesedést okozhatna, de hőhidak sincsenek a homogén anyagfelhasználásnak köszönhetően. KÖRNYEZETBARÁT ÉPÍTKEZÉS: a hagyományos építkezés során rengeteg sitt és egyéb hulladék keletkezik, nem beszélve a fel nem használt anyagmennyiségekről. A könnyűszerkezetes megoldásnál jóval kevesebb a hulladék és a kárba veszett anyag, építési törmelék pedig egyáltalán nincs is. RÁGCSÁLÓVESZÉLY? A könnyűszerkezetes házak falpaneljei szárított, hossztoldott, felületkezelt faanyagból készülnek. A speciális gomba- és rovar elleni anyagokkal, állagerősítő anyagokkal kezelt fa a rágcsálók számára taszító. Következő cikkünkben a könnyűszerkezetes házak hátrányait vesszük végig.

  1. A könnyűszerkezetes ház élettartama
  2. Könnyűszerkezetes ház vs téglaház - Házvadászok
  3. Könnyűszerkezetes ház vs. téglaház - IngatlanRevü

A könnyűszerkezetes ház élettartama

Könnyűszerkezetes ház vs téglaház - Házvadászok

Fontos kihangsúlyozni, hogy a téglaházak a mai napig hazánkban több előnnyel rendelkeznek, mint hátránnyal, köszönhetően az országra jellemző éghajlatnak és annak is, hogy szerencsés elhelyezkedése miatt Magyarországra nem jellemzőek a földrengések. Előnyei: kiváló hőszigetelő és hőtároló képességgel rendelkezik, remek hangterjedés gátló tulajdonsága van, stabil szerkezet és magas élettartam jellemzi, ezen kívül magas a téglafal teherbíró képessége. Hátrányai: időigényes generálkivitelezés jellemzi – a kulcsrakész állapot elérése generálkivitelezőtől függően 8-12 hónap között váltakozik, a házépítés évszakfüggő – az időjárás a száradási időt nagymértékben befolyásolhatja -, a házépítés során több hulladék keletkezik, nehezebb később a belső szerkezeten módosításokat végrehajtani. Mi teszi könnyűvé a könnyűszerkezetes házat? A könnyűszerkezetes kifejezés csak Magyarországon használatos, ami alatt azt értjük, hogy könnyebb a súlya, mint a téglából épült házaknak. Könnyűszerkezetesnek azt az épületet nevezzük, amely 300 kg/m2 súly alatti épületszerkezetből épült.

Ezzel sokan nem is foglakoznak egészen addig, amíg nem kell újramérni a lépcsőt, vagy újratervezni a konyhabútort, mert a fal 4 centiméterrel arrébb került, és a konyha kisebb lett. Tűzveszély: Széles körben elterjedt tévhit, hogy a könnyűszerkezetes ház tűzveszélyes, ám a jelenlegi szigorú tűzbiztonsági előírások ezt megcáfolják, hiszen megkövetelik, hogy egy épület tűzbiztos legyen. A könnyűszerkezetes falpanelek összetevői; a faanyag, a belső falakat borító gipszkarton (akár 20-40 perc tűzgátlást biztosít) és szigetelés is mind tűzálló, tehát nem lobbannak lángra mint a gyufa. Élettartam: A könnyűszerkezetes ház esetében a rothadást okozó gomba csak a nagyon nedves fára veszélyes, ám a mai fa-alapanyagok előkezelésének köszönhetően ez is csak egy tévhit a sok közül. A betonnak ezzel szemben körülbelül 100 év az élettartama, ráadásul, ha nem megfelelő minőségű anyagok felhasználásával lett legyártva, 30 év után akár bomlásnak is indulhat. A másik pedig, hogy a téglaházaknak is fából készül a tetőszerkezete.

Könnyűszerkezetes ház vs. téglaház - IngatlanRevü

Csak ezen épület méretétől függően akár millió forintos tételt is lehet fogni. Azonban a kor halad előre. A könnyűszerkezetes házak gyártói is számos megoldással álltak elő, hogy a hőtárolásból adódó elvárást ki tudják elégíteni, így csak ennek az egy dolognak az eltérése nem indokolja, hogy az egyik, vagy a másik mellett tedd le a voksodat. A mai modern téglák, főleg az un. Ytong falazatok (szakmai nevén gázszilikátok, vagy pórusbetonok) manapság már annyira ki vannak könnyítve, hogy nem állnak messze a könnyűszerkezetes épületek fizikájától, ugyanúgy falazni kell, csak sokkal könnyebbek. Röviden: Hamis. Azonos energetikai követelményeknek kell megfeleljen a két épülettípus. használat közben lehetnek azonban eltérések az épületek tulajdonságaiban 12. Bepenészedik a könnyűszerkezetes ház. Van egy rossz hírem. Nem csak az, hanem a tégla is. A penész és a magas páratartalom különböző okokból jelenhet meg. A penész jellemzően a hideg felületeken lecsapódó pára miatt jelenik meg. Ennek egyik ellenszere a hőszigetelés.

  • Olcsón, jót - HASZNÁLT-ÓRA.HU
  • A könnyűszerkezetes épületek legfőbb előnyei 2021-ben - Variosystem
  • Ezt érdemes tudni a könnyűszerkezetes házakról
könnyűszerkezetes házak élettartama