Kósáné Ormai Vera A Mi Óvodánk – Könyv: A Mi Óvodánk (Kósáné Ormai Vera)

Wednesday, 9 November 2022

fejlődés. Szülés és születés. Újszülöttkori képességek,  A csecsemőkori fejlődés A mozgásfejlődés. A felegyenesedés, a helyváltoztatás és a manipuláció fejlődése. Az érzékelés, észlelés fejlődése csecsemőkorban. Az érzékszervi-mozgásos szakasz a kognitív fejlődésben.  Korai kötődés és szociabilitás kisgyermekkorban A gondozó-gyermek kapcsolat jellemzői, a válaszkészség, ragaszkodás, kötődés mintázatai.  A kisgyermekkori fejlődés Az éntudat kialakulása. Az én-élmény és a frusztráció. A megismerő tevékenységek fejlődése 1- 3 éves korban. A kommunikáció fejlődése.   A nemi identitás alakulása, nemi különbségek és a nemek közötti kapcsolat gyermekkorban Kognitív és társas fejlődés óvodáskorban 6 Biológiai fejlődés, az idegrendszer érése és a mozgás jelentősége óvodáskorban. Az óvodás világképe, tájékozottsága – kognitív fejlődés 2-7 éves korban: a műveletek előtti szakasz jellemzői. Társas fejlődés az óvodáskorban – együttesség, barátság  Az óvodáskori érzelmi fejlődés Az ösztönszükségletek és fejlődésük.

Keresés 🔎 kosane ormai vera mi ovodank nevelespszichologiai modszerek az ovodaban | Vásárolj online az eMAG.hu-n

TANANYAG:  Az ókori keleti kultúrák nevelésügye, a görög és a római nevelés.  A középkori nevelés fő kérdései, intézményes formái. A reneszánsz ember és világképének változásai, a reformáció és ellenreformáció iskolarendszere.  A polgári nevelés történetének első szakasza (XVI-XVIII. század):  Comenius és Apáczai munkásságának összehasonlító elemzése.  Locke polgári elvei a nevelésben, Pestalozzi és Rousseau pedagógiája, a felvilágosodás pedagógiai elvei.  Az I. és a II. Ratio Educationis. A dualizmus közoktatás politikája, Eötvös József munkássága.  A pedagógia tudományának herbarti rendszere, Herbart és követői. A gyermektanulmány, Nagy László pedagógiája és az Új Iskola mozgalom. Claparède, Decroly és az új pedagógiai törekvések.  A reformpedagógia fontosabb irányzatai és személyiségei, New School, Landerziehungheim mozgalom. Montessori Maria, Rudolf Steiner és a Waldorf pedagógia, Freinet és a Jena-Plan pedagógia és hatásuk a kisgyermeknevelésre.  Az oktatás elvei, átalakulása hazánkban 1945-től napjainkig.

Kósáné ormai vera a mi iskolánk pdf

 KÖVETELMÉNYEK:  A hallgatók:  Legyenek tájékozottak a pedagógiai terekkel kapcsolatos történeti munkákban.  Megfigyeléseik és gyakorlati tapasztalataik alapján legyenek képesek javaslatot tenni az óvoda/iskola tereinek kialakítására és érvelni a térszervezés jelentősége mellett.  Értsék a térszervezés és a tevékenységek alakulása közötti összefüggéseket, hatásukat a pedagógus és a gyerekek viselkedésére. Boreczky Á. (1997): A gyermekkor változó színterei. Eötvös J. KVK. 175– 176. Heidemarie Kemnitz: Pedagógiai architektúra – a pedagógiai terek kialakításának lehetőségei két iskola példáján Magyar Pedagógia 2003/1. 119-128. Németh András, Ehrenhard Skiera: Reformpedagógia és az iskola reformja. Nemzeti Tankönyvkiadó, 2003. Tóth László: Nem verbális kommunikáció az osztályteremben. Fejezetek a pedagógiai pszichológia köréből (szerk. ): Balogh László és Tóth László Budapest, Neumann Kht., 2005. Domján László: A tanulás sikerességét befolyásoló jelenségek az osztályteremben In: Pedagógiai műhely - Beszélgetések (szerk.

kósáné ormai vera a mi óvodánk se

A mi óvodánk – Neveléspszichológiai módszerek az óvodában – Krasznár és Fiai Könyvesbolt

Új Pedagógiai Szemle, 6.

Legyen képes  a 3 – 6, illetve a 6 – 12 éves korú gyermekek személyiségfejlődéséhez szükséges feltételek biztosítására;  a kompetenciájából adódó szakmai lehetőségeinek és feladatainak felmérésére;  a sajátos nevelési igényű gyermekek családjaival való együttműködésre;  a szakszolgálatokkal szakmai kapcsolat kialakítására, fenntartására;  fogadja el a másságot, rendelkezzen toleranciaképességgel;  rendelkezzen társadalmi érzékenységgel, közösségi felelősségérzettel és feladatvállalással. Adorján Katalin – Damó Eszter (2005): A diszlexia – veszélyeztetettség és a diszlexia jelenségköre. Raabe Kiadó, Bp. DSM – IV. Diagnosztikai kritériumok. Animula, Bp., 1997. Gondosné Szabó Anna (2004): Bevezető általános gyógypedagógiai ismeretek. törvény módosításáról 6. Mesterházi Zsuzsa (1998): Összefoglalás a tanulási akadályozottságról. In: Mesterházi Zsuzsa: A nehezen tanuló gyermekek iskolai nevelése. BGGyTF, Bp. 54. 58. Metzger Balázs (2005): Együtt a gyermekekért. Papp Gabriella (2005): Tanulásban akadályozott gyerekek integrált oktatása Raabe Kiadó, Bp.

ELTE TANÍTÓ- ÉS ÓVÓKÉPZŐ KAR NEVELÉSTUDOMÁNYI TANSZÉK - PDF Free Download

Az óvodapedagógus módszerei és eljárásai, módszertani kulturáltsága, a szervezett gyermeki tapasztalatszerzés módjai. A gyermeki tevékenység jelentősége, indirekt irányítása;  A spontán és a szervezett óvodai tapasztalatszerzés objektív és szubjektív feltételeinek megszervezése és annak pedagógiai kérdései, szervezeti formái;  A differenciált személyiségfejlődés elősegítésének pedagógiai alapjai, a személyes bánásmód szükségessége a tapasztalatszerzési folyamatban; 21 Az iskolába való átmenet pedagógiai kérdései, az érés elősegítését megkönnyítő alternatív programok. Az iskolai tanítás folyamata, tartalmi, metodikai, szervezési és tervezési kérdései. KÖVETELMÉNYEK: A hallgató ismerje és értse:  a pedagógia alapfogalmait, azok sajátosan óvodai vonatkozásait, valamint azok összefüggéseit;  az óvodás gyermekek tapasztalatszerzésével kapcsolatos törvényszerűségeket;  a gyermekek egyéni tapasztalatszerzésének jellegzetességeit;  az óvodai tanulás sajátos céljait, motívumait, tartalmát, folyamatát és szervezési feladatait;  a gyermekek megismerésének, nevelésének sajátos óvodai módszereit, eszközeit;  az óvodai nevelés országos alapprogramját, és legyenek tájékozottak a pedagógiai és az óvodapedagógiai szakfolyóiratokban.

TANANYAG:  Az óvodapedagógus azon gyakorlati feladatai, melyek a korábbi pedagógiai és pszichológiai ismeretek átfogó alkalmazását célozzák meg:  Sajátos nevelési igényű gyermekek esélyeinek növelése az integrált és inkluzív nevelés keretein belül  Az óvoda mint szervezet belső és külső kapcsolatrendszerének értelmezése  Az intézményi átmenetek pedagógiai kérdései. Az óvoda kapcsolatai.  A magyar óvodapedagógiában alkalmazott eddigi kísérleti eljárások megismertetése, elemzése, ( pl: Apáczai Cs. János Nevelési Központ Pécs 1981)  A nemzetközi gyakorlatban kifejlesztett, és a hazai intézményekre adaptált Step by Step program elmélete és gyakorlata.  Mindazon eljárások bemutatása, mely a gyermek számára érdekessé, változatossá teszik az óvodai életet, ( a közelmúlt innovatív programjai: Mályva utcai és Dob utcai)és segítik a beilleszkedést.  Nemzetközi eljárások a kisgyereknevelés területén az együttműködés és az összehasonlító pedagógiai szemlélet kialakításának érdekében,  A progresszív és reformpedagógiai eljárások mai továbbélésének, programváltozatainak bemutatása, innovatív megoldások, a formálódó pedagógiai programok a népi kultúra területéről.

  1. Kósáné Ormai Vera Antikvár könyvek
  2. Kósáné ormai vera a mi óvodánk de
  3. Tükrös csillagászati távcső
  4. Kósáné ormai vera a mi óvodánk online
  5. Kósáné ormai vera a mi óvodánk na
  6. Egynyelvű kétnyelvű nyelvvizsga különbség
kósáné ormai vera a mi óvodánk sa

Zrinszky László (2002): Neveléselmélet. Műszaki Könyvkiadó, Budapest. Bakonyi Anna (2008): Játék – tanulás – érzelem – erkölcs. Pedagógiai koncepció 3. Óvodai Nevelés kompetenciaterület – elméleti alapvetések. Educatio Kht. 159-168. Bukovicsné Nagy Judit (2003): Egészségmegőrzés társadalmi programja az óvodákban. Óvodai Élet. 12-17. Burow, Sharon (2010): Az elejétől kezdve: a családi partnerkapcsolatok ápolása. Kisgyermek, 2-3. 13-15. Burow, Sharon (2010): Minden pontot összekötsz? A szülőkkel való partnerkapcsolat létrehozása. 18-22. Gombocz János – Trencsényi László (2007): Változatok a pedagógiára. Okker Kiadó, Budapest. 25 Budapest, 2013. 6. Jávorné Kolozsváry Judit (2004): Az óvodapedagógus személyisége. In: A pedagógusszerep kihívásai. 44-58. József István (2010): A csecsemő és a kisgyermek erkölcsi fejlődése. In: Képzés és gyakorlat – Training and practice 2. 95-102. Nádasi Mária (2006): Pedagogikum a hétköznapokban. In: A gyakorlati pedagógia néhány alapkérdése 1. kötet (M. Nádasi Mária, Hunyady Györgyné, Trencsényi László: Pedagogikum a hétköznapokban és a művészetekben) 4-11.